2009

Adelkatten, Norway 05/12 2009
Cats name Judge Class Results
Boogy'Oogie Groove Armada * PL Michael Edström 11  Ex 2 (2)
IC S*WesthKiowa's Babben Larzzon Anne Veland 5 CAGCIB
Adelkatten, Norway 05/12 2009
Cats name Judge Class Results
Boogy'Oogie Groove Armada * PL Maud Olsen Johansson 11  Ex 1 (3), BOV 6-10, NOM
 Dinslaken, 1.DEKZV, Germany 22/11 2009
Cats name Judge Class Results
S*WesthKiowa's Fiona Gallagher J. Zuurveld (NL) 12  Ex 1 (1)
Dinslaken, 1.DEKZV, Germany 21/11 2009
Cats name Judge Class Results
S*WesthKiowa's Fiona Gallagher A. Woelm (D) 12  Ex 2 (3)
 Stuttgart-Animal, 1.DEKZV, Germany 01/11 2009
Cats name Judge Class Results
S*WesthKiowa's Fiona Gallagher Dr.A.Platz 12  Ex 1 (1)
Katzenclub Süd-West, Tübingen, Germany 11/10 2009
Cats name Judge Class Results
S*WesthKiowa's Fiona Gallagher Vesna Rižnar-Rešetić 12  Ex 1 (3)
Katzenclub Süd-West, Tübingen, Germany 10/10 2009
Cats name Judge Class Results
S*WesthKiowa's Fiona Gallagher Luigi Comorio 12  Ex 1 (3)
Burak, Norway 4/10 2009
Cats name Judge Class Results
S*Seerath's Amesha Spenta Åsa Hammarlund 11  Ex 1 (2)
S*WesthKiowa's Fast Salty Dog Tellervo Kass  12  Ex 2 (2)
IC S*WesthKiowa's Babben Larzzon Raymond Alessandro Saetrè  5  CAGCIB, BOV-Total
Burak, Norway 3/10 2009
Cats name Judge Class Results
S*Seerath's Amesha Spenta Tellervo Kass 11  EX 1 (2)
S*WesthKiowa's Fast Salty Dog Åsa Hammarlund 12  Ex 2 (2)
IC S*WesthKiowa's Babben Larzzon Albert Kurkowski 5  CAGCIB
Östkatten SW, Nyköping 19-20/9 2009
Cats name Judge Class Results
S*Seerath's Amesha Spenta Eric Reijers 11 Ex 2 (3)
S*Clockwise Arch Raymond Alessandro Saetre 9 Ex 3 (3)
GIC S*WesthKiowa's Farbror Barbro Annelie Persson 3 CACS
Mellan Svenska Kattklubben, Eskilstuna 5/9 2009
Cats name Judge Class Results
S*Seerath's Amesha Spenta Anne-Gro Edstöm 11 Ex 2 (3)
S*WesthKiowa's Fast Salty Dog Anette Engwall 12 Ex 3 (3)
Värmlands Kattklubb, Forshaga 5/7 2009
Cats name Judge Class Results
S*Seerath's Amesha Spenta Charles Speijker 12 Ex 1 (3), BOV 3-6, NOM
IC S*WesthKiowa's Babben Larzzon Annelie Persson 5 CAGCIB
S*Clockwise Arch Maud Olsen Johansson 9 CAC (1)
IC S*Florinella's Czack Gyllenlack - 16 Breeding male nr:2
Värmlands Kattklubb, Forshaga 4/7 2009
Cats name Judge Class Results
S*Seerath's Amesha Spenta Aliosha Romero 12 Ex 1 (5), BOV 3-6, NOM
IC S*WesthKiowa's Babben Larzzon Maud Olsen Johansson 5 CAGCIB, BOV
S*Clockwise Arch Charles Speijker 9 CAC (3)
Nerikes Kattklubb, Örebro 7/6 2009
Cats name Judge Class Results
S*Seerath's Amesha Spenta Raymond Alessandro Saetre 12 Ex 1 (1)
Hälsingekatten, Bollnäs  23/5 2009
Cats name Judge Class Results
GIC S*WesthKiowa's Farbror Barbro Raymond Alessandro Saetre 3 CACS
Linköpings kattklubb, Linköping  23/5 2009
Cats name Judge Class Results
S*WesthKiowa's Dr. Izzie Stevens Alexey Schukin 9 Champion, BOV, NOM
Skogkattklubben Birka, Märsta  17/5 2009
Cats name Judge Class Results
S*WesthKiowa's Dr. Izzie Stevens Anette Engwall 9 CAC
Speedcat, Stockholm  2/5 2009
Cats name Judge Class Results
GIC S*WesthKiowa's Farbror Barbro Viekko Saarela 3 CACS
GIC S*WesthKiowa's Farbror Barbro 16 BIS Breeding female
Lirak, Lørenskog, Norway  3/5 2009
Cats name Judge Class Results
S*Clockwise Arch Karl Preiss 11 Ex 1 (2), NOM
S*Seerath's Amesha Spenta Anne Køhn 12 Ex 1 (2)
Storsjökatten, Östersund 26/4 2009
Cats name Judge Class Results
S*Seerath's Amesha Spenta Maud Olsen Johansson 12 Ex 2 (4)
Dackekatten, Värnamo 25/4 2009
Cats name Judge Class Results
S*WesthKiowa's Dr. George O'Malley Anne Køhn 9 CAC
Storsjökatten, Östersund 25/4 2009
Cats name Judge Class Results
S*Seerath's Amesha Spenta Kristiina Rautio 12 Ex 1 (4)
Norak, Oslo 22/3 2009
Cats name Judge Class Results
IC S*Florinella's Czack Gyllenlack Bette Lind 5 CAGCIB
S*Clockwise Arch Bette Lind 11 Ex1 (2), BOV 6-10, NOM
Uppsala kattklubb, Uppsala   14/2 2009
Cats name Judge Class Results
S*WesthKiowa's Dr. Izzie Stevens Lena Nordström 9 CAC
Nerikes Kattklubb, Örebro 31/1 2009
Cats name Judge Class Results
CH S*Florinella's Czack Gyllenlack Hanna Jensen 7 Int Champion
CH S*Florinella's Czack Gyllenlack - 16 Breeding male nr:3
S*Rockringen's Juicy Lucy Hanna Jensen 9 Ex 3 (7)
S*Clockwise Arch Hanna Jensen 11 Ex 2 (2)